Η ακριβής μετάφραση όσων είπε ο Μουρίνιο για τον Ολυμπιακό

270

Το εγκώμιο που έπλεξε, δίχως επί της ουσίας να ερωτηθεί, για τους ερυθρόλευκους και τον Πέδρο Μαρτίνς

Επειδή οι δηλώσεις του Ζοσέ Μουρίνιο στην Cosmote TV, με τη λήξη του ματς κόντρα στον Ολυμπιακό, δεν μεταφράστηκαν ακριβώς ας δούμε λέξη λέξη τί είπε αρχικά ο κόουτς της Τότεναμ:

«Πρώτα απ’ όλα ο Ολυμπιακός ήταν καλός. Έχει έναν καλό προπονητή, έναν πολύ καλό προπονητή. Είναι μια πολύ καλά οργανωμένη ομάδα. Ήξεραν ότι έπρεπε να κερδίσουν για να έχουν ελπίδες πρόκρισης και ήταν δυνατοί στο ξεκίνημα. Μας εξέπληξαν. Νομίζαμε ότι θα παραταχθούν με διαφορετική προσέγγιση, πιο αμυντική και να περιμένουν τη στιγμή τους για να μας τιμωρήσουν. Δεν περιμέναμε ν’ αρχίσουν το ματς με τον τρόπο που άρχισαν. Τα κατάφεραν πολύ καλά. Ήταν σίγουρα σημαντικό να σκοράρουμε αυτό το γκολ λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου. Ξέραμε πάντως (εννοεί στο ημίχρονο) το αποτέλεσμα της Μπάγερν και πως η ισοπαλία θα ήταν αρκετή για μας. Ακόμα κι αν η κατάσταση για μας ήταν 2-0 στο ημίχρονο, ας ήταν».